Home / Buhalterinė apskaita / Buhalterinės apskaitos kursai ir studijos
buhalterine-apskaita

Buhalterinės apskaitos kursai ir studijos

Buhalterinės apskaitos kursaiVienos studijų ar kursų programos išpopuliarėja staiga, bet lygiai taip pat po kelerių metų tampa nebemadingos ir nepopuliarios. Buhalterinė apskaita – viena iš mokymo programų, kuri niekada nepraranda populiarumo, o geri specialistai darbo rinkoje itin paklausūs.
Taigi nors visa buhalterinė apskaita vis labiau automatizuojama ir naudojamos modernesnės apskaitos programos, geri buhalteriai visuomet bus reikalingi.

Nors šiuolaikinė buhalterinė apskaita vykdoma žymiai paprasčiau, nes į kompiuterį suvesti duomenys apskaičiuojami automatiškai, tačiau tai be galo kruopštus ir atsakingas darbas. Suklydus įvesti bent vieną skaičių, ieškant klaidos gali veltui nueiti visos dienos triūsas. Jei apskaitininkas įvelia skaičiavimuose klaidų ar laiku nepateikia reikalingų duomenų ar ataskaitų, gautos baudos ar finansiniai neatitikimai gula ant buhalterio pečių.
 Buhalterinės apskaitos moko tiek universitetuose, tiek kolegijose, o bet kuriame didesniame Lietuvos mieste siūlomi įvairūs apskaitos kursai. Kursų kaina ir mokymo trukmė visoje šalyje nedaug skiriasi: 60 akademinių valandų mokymai kainuoja apie 600lt. Kadangi buhalterinės paslaugos apima labai plačią sferą (skolų apskaita, sandėlio apskaita, darbo užmokesčio skaičiavimas, deklaracijų ir ataskaitų rengimas, mokesčių ataskaita ir kt.), kursuose dažniausiai pateikiami teorijos pagrindai ir išmokoma naudotis kuria viena iš populiariausių apskaitos programų.

Ilgesni ir išsamesni kursai trunka ilgiau, tačiau jų kaina apie 1500lt. Kursų dažnumą ir paskaitų grafiką dažniausiai galima pritaikyti kiekvienam klientui pagal jo poreikius ir užimtumą: yra dieniniai, vakariniai ar savaitgaliniai užsiėmimai. Galima rinktis kursus, kuriuose paskaitos vyksta kasdien arba vykti į užsiėmimus tik kartą ar du per savaitę.

Buhalterines apskaitos paslaugas teikiančios įmonės

Buhalterinės paslaugosMažose firmose visa buhalterija rūpinasi vienas buhalteris, o didesnėse įmonėse atsakomybė ir darbai padalinti keliems darbuotojams. Pastebima tendencija, kad pastaruoju metu vis populiariau darosi patikėti įmonės finansus tvarkyti specializuotoms apskaitos paslaugas teikiančioms įmonėms.

Šių firmų paslaugos itin aktualios nedidelėms įmonėms, kurioms finansiškai nenaudinga steigti papildomą etatą buhalterei. Nors internete gausu firmų, kurios skelbiasi teikiančios šias paslaugas, tačiau tik nedaugelis savo puslapiuose nurodo bent apytikres paslaugų kainas. Štai, pavyzdžiui, nedidelei firmai, kurioje dirba iki 5 darbuotojų ir kurios apyvarta per metus nesiekia 0,5 milijono litų, buhalterinės paslaugos per mėnesį kainuoja nuo 150-200lt. Didesnėms firmoms paslaugų kaina prasideda nuo 350lt. Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės gali būti samdomos ir tik konkretiems darbams atlikti, pavyzdžiui metinei finansinei ataskaitai sudaryti, arba nenumatytu atveju, kai buhalterė tiesiog nebespėja laiku atlikti darbų.